Do czego drewno egzotyczne?

Do czego drewno egzotyczne?

Budowlane prace wykończeniowe są tak naprawdę uwieńczeniem całego procesu budowlanego. Z tego powodu nikogo nie dziwi, że przykładamy olbrzymią uwagę do materiałów, z jakich takie wykończenie zostanie wykonane. O ile możemy nieco zaoszczędzić na materiałach typowo budowlanych, wybierając często nieco tańsze odpowiedniki, o tyle coraz częściej inwestujemy dużo więcej w materiały, z jakich będziemy wykańczać zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie nasz dom. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszy się drewno egzotyczne. Do czego jest ono używane? Prawda jest taka, że bardzo często można spotkać się z drewnem egzotycznym zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich wnętrzach. Modne są parkiety i podłogi z drewna egzotycznego, a także zewnętrzne elewacje. Twarde i ciężkie gatunki używane z reguły są do naściennych dekoracji, a także do budowania wszelkiego rodzaju tarasów zewnętrznych. Atrakcyjne pod względem kolorów drewno egzotyczne używane jest także do budowania różnego rodzaju zewnętrznych instalacji ogrodowych takich jak na przykład altany ogrodowe, pergole czy specjalne wiaty zadaszeniowe na przykład na samochód, coraz częściej spotykane w miejsce tradycyjnych garaży.

Dlaczego egzotyk?

Niektórzy mogą się zastanawiać, dlaczego ktoś w ogóle decyduje się na korzystanie z drewna egzotycznego, skoro mamy tyle różnego rodzaju gatunków drzew dostępnych naturalnie. Prawda jest taka, że oczywiście wiele naszych rodzimych drzew jest całkiem atrakcyjnych zarówno pod względem parametrów budowlanych, jak i kolorystyki i faktury oraz rysunku słojów. Jednak z reguły wybieramy drewna egzotyczne ze względu na ich bardzo wysoka trwałość, odporność na szkodniki oraz na wilgotność. Wiele gatunków drewna egzotycznego ma również bardzo unikalną kolorystykę, której niestety nie znajdziemy na rynku rodzimym.

Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, wiele osób podejmuje decyzję, że do różnego rodzaju instalacji zastosuje drewno egzotyczne.

Comments are closed.