FILMY PROMOCYJNE, A TELEWIZJA

FILMY PROMOCYJNE, A TELEWIZJA

filmy promocyjne mają na celu jak najlepsze zareklamowanie swojego przedsiębiorstwa. Uczestnicy rynku twierdzą, iż są one dostępne na co dzień. Jednak tak naprawdę o nadawaniu filmów promocyjnych decyduje wyłącznie osoba decyzyjna. Najczęściej jest to właściciel przedsiębiorstwa bądź kierownictwo firmy. W kwestii dobrego filmu promocyjnego najlepiej porozmawiać ze specjalistą wykonującym takie nagrania.

filmy promocyjne, A REKLAMA TELEWIZYJNA

Reklama telewizyjna ma kilka istotnych zalet. Po pierwsze jest oglądana przez najbardziej masową widownię, gdyż trudno praktycznie wskazać segmenty rynku, do których nie docierałaby. W związku z tym szerokim zasięgiem koszt dotarcia do jednego konsumenta jest niższy niż w przypadku innych mediów. Po drugie przez połączenie obrazu, ruchu, dźwięku i koloru telewizja ma najlepsze możliwości przyciągnięcia i utrzymania uwagi odbiorców oraz wykreowania reklamy silnie oddziałującej na emocje potencjalnego klienta. Istotną zaletą telewizji jest też rosnąca wiarygodność. Z wiarygodnością wiąże się też duży prestiż, jakim na tle innych środków masowego przekazu cieszy się telewizja. Wadą telewizji jest też ograniczona ilość widowni telewizyjnej – trudno jest określić szczegółowo, kto ogląda poszczególne programy. Inna wadą reklamowania się w telewizji jest ulotność tej formy reklamy. Kolejnym minusem telewizji jest też długi czas wyprzedzenia, czyli konieczność zamawiania czasu antenowego na długo przed emisją reklamy.

Należy też pamiętać, iż reklama telewizyjna jest wyjątkowo natarczywa, przez co traktuje się ją jako intruza lub zło konieczne, które trzeba przeczekać, zanim zacznie się prognoza pogody lub film. Wreszcie wobec rosnącej liczby stacji telewizyjnych walczących o względy widza liczba konsumentów oglądających konkretne programy danej stacji stale się zmniejsza. Mógłby temu zapobiec wyłącznie wzrost liczby ludności w Polsce albo wzrost czasu poświęconego przez przeciętnego Polaka na oglądanie telewizji.

Comments are closed.