Jak wybrać kwiaty na cmentarz?

Jak wybrać kwiaty na cmentarz?

Każdy człowiek regularnie odwiedza różne cmentarze, na których leżą zmarłe osoby. Robimy to, by pokazać, że pamiętamy o kimś bliskim i staramy się za niego modlić. Podczas wizyty na cmentarzu zwykle układamy kwiaty lub wiązanki na grobie i stawiamy na nim znicze. Najczęściej to z wyborem odpowiednich kwiatów mamy największy problem, bo kwiaciarnie oferują ich różne rodzaje. Musimy więc ustalić, jaki jest nasz cmentarz Junikowo i na jaką okazję kupujemy kwiaty, a dopiero później wybrać idealną wiązankę. Jej cena nie ma większego znaczenia, bo liczy się tylko nasz gest i nasza pamięć.

Wiązanki pogrzebowe

Najważniejsze będą oczywiście wiązanki pogrzebowe. To z ich pomocą pragniemy godnie pożegnać zmarłego. Aby więc je stworzyć, musimy wybrać się do najbliższej kwiaciarni i zobaczyć, co ona oferuje. Prawdopodobnie już sam właściciel bądź pracownik takiego miejsca zaproponuje nam różne rozwiązania. Możemy się z nimi zapoznać i coś z nich wybrać lub samodzielnie stworzyć wiązankę. Takie kwiaty na cmentarz Junikowo powinny być dość kolorowe, a przynajmniej białe. Świetnie sprawdzą się nie tylko klasyczne chryzantemy, ale również goździki i róże. Pamiętajmy tylko o tym, by ozdobić naszą wiązankę wstęgą. Nie piszmy na niej zbyt długiego tekstu, a jedynie kilka słów, którymi chcemy pożegnać zmarłego.

Kwiaty na inne okazje

Oczywiście cmentarz odwiedzamy również podczas różnorodnych świąt, czyli np. w trakcie Święta Zmarłych. Wtedy nie musimy kupować ogromnych wiązanek, bo już mała doniczka kwiatów świetnie się sprawdzi. Jeśli chcemy postawić na żywe rośliny, celujmy w te najtrwalsze, które przez długi czas będą pięknie wyglądać na grobie. Ich kolor nie ma większego znaczenia, jednak postarajmy się wybierać barwne kwiaty. Doskonałym wyborem będą niebieskie irysy, które symbolizują zmartwychwstanie. A gdy je umieścimy na grobie, pamiętajmy, by zaglądać na cmentarz junikowo w miarę systematycznie. Dbajmy o wszystkie kwiaty i pielęgnujmy je oraz podlewajmy, aby ozdabiały one cały nagrobek.

Comments are closed.