Tablice suchościeralne

Tablice suchościeralne

Wszyscy pamiętamy swoje lata szkolne. W pamięci na trwale zagościły takie elementy jak tablica szkolna, kreda i zmoczona wodą ścierka a w najlepszym przypadku gąbka służąca do wycierania tablicy.
Przeraźliwy zgrzyt, coś jakby pisk powstający podczas pisania kredą po tablicy. Zakurzone białym pyłem ubranka szkolne i białe ręce. To już przeszłość, którą zastąpiła bardzo nowoczesna i funkcjonalna tablica suchościeralna.
Postęp w technologii sprawił, że obecnie szerokie zastosowanie w szkołach, na uczelniach czy też w salach szkoleniowych w zakładach pracy, znalazły lakierowane, magnetyczne tablice suchościeralne, które są produkowane w kilkunastu rodzajach i odmianach. Możemy wyróżnić tablice suchościeralne błyszczące i matowe, które jednocześnie ze względu na to, że nie odbijają światła mogą służyć, jako ekran do projektora komputerowego.
tablica suchościeralna występuje jako kolorowa i biała. Wystarczy pisak suchościeralny i gąbka do ścierania napisów i można przeprowadzać różne szkolenia, wykłady, dokumentując to wszystko pisząc pisakiem na tablicy.
W szkołach najczęściej stosowane są tablice suchościeralne o wymiarach 170 x 100 cm, natomiast w zakładach pracy 150 x 100 cm. Gatunkowo magnetyczne lakierowane tablice suchościeralne cenowo zawierają się między tablicami porcelanowymi a melaminowymi. Każda tablica zaopatrzona jest w specjalną ramę, do której zamocowana jest półeczka na pisaki suchościeralne i gąbkę. Możemy zrezygnować z półeczki i zastosować zarówno pisaki suchościeralne jak i gąbkę z uchwytem magnetycznym. Wtedy półeczka staje się zbędna.
Lakierowane tablice suchościeralne magnetyczne występują także w mniejszych rozmiarach takich jak 30 x 40 cm i 40 x 60 cm. Tych rozmiarów tablica suchościeralna znalazła zastosowanie w gospodarstwach domowych i jako małe, przybiurkowe w firmach. W firmach pozwalają zapisać na nich np. bieżące uwagi do wykonywanej pracy, a w gospodarstwach domowych umożliwiają zapisanie pierwszych, czasami koślawych liter przez nasze dzieci.

Comments are closed.